Září 2012

mytí vlasů

8. září 2012 v 10:39 Vlasy
Když si myješ vlasy, měla by sis je mýt 2x. Nejdříve namydlit a spláchnout vodou šampón... Po druhé by sis je měla znovu namydlit, ale šampón nechat působit o něco déle. Proč? Protože poprvé smyješ jen špínu z pokošky hlavy a po druhé špínu z valsů :) Před spaním si vlasy vyfénuj, protože se ti v polštáři zapaří a tím s níčí :)
Já sama si vlasy 2x nemyju..je to ztráta času a hodně vody xD

drdoly

8. září 2012 v 9:53 Vlasy
ať jsou tvé vlasy dlouhé,krátké,kudrnaté nebo rovné vždy s nimi lze udělat spoustu úžasných věcí a zajímavých kreací a účesů :-) tady je pár typů tak se dá udělat drdol,co s dlouhými vlasy

krátké vlasy

8. září 2012 v 9:33 Vlasy

dlouhé vlasy

8. září 2012 v 9:29 Vlasy

polodlouhé vlasy

8. září 2012 v 9:27 Vlasy

vyvaruj se zabijákům krásných vlasů

8. září 2012 v 8:35 Vlasy
Pokud chceš být v létě okouzlující, dej si pozor na největší škodiče, které dokážou z tvých vlasů vytvořit zacuchané vrabčí hnízdo bez lesku. Co jim nejvíce škodí?
Slunce
Sluníčko vlasům dává zabrat stejně jako pokožce. Tu určitě chráníš opalovacím krémem, na vlasy ale možná zapomínáš. A to pod slunečními paprsky pěkně trpí. Díky nadměrnému slunění jsou vybledlé, hrubší a lámavější.
Naprav to: Když víš, že budeš venku dlouho na sluníčku, chraň vlasy kloboukem nebo jinou pokrývkou hlavy. Můžeš také používat různé ochranné spreje a balzámy.
Vítr
Léto není jen obdobím horkých slunečných dnů, ale i bouřlivých a větrných dnů. A právě vítr si dokáže s tvými vlasy nepěkně pohrát. Nejen že ti zničí pracně vytvořený účes, ale ničí i vlasy samotné. Díky němu jsou polámané, hrubé a roztřepené.
Naprav to: Když je venku větrno, ochráníš vlasy, když je stáhneš do gumičky nebo skryješ, třeba pod kapuci. Neměly by ale být svázané příliš pevně, aby se neponičila jejich struktura.
Moře a voda
Cachtáním ve vodě vlasům neprospíváš, a to zejména, pokud jim dopřeješ koupel ve slané vodě. Ještě horší je, když pak mokré vlasy svážeš do drdolu nebo copu a nenecháš je v klidu proschnout.
Naprav to: Když se chystáš hupsnout do vody, svaž si vlasy do vysokého culíku nebo drdolu, aby se namočily. Až vylezeš z vody, rozpusť je, vymačkej z nich vodu (pokud se přeci jen namočily) a pečlivě - ale jemně - je vytři ručníkem. Pokud v nich ulpí sůl, písek nebo řasy, večer je umyj. V létě je ideální regenerační šampon pro časté mytí.
Častější barvení
Častější vystavování slunečním paprskům se dokáže pěkně podepsat na tvé barvě vlasů, ať už je přirozená, nebo se barvíš. Možná nechceš mít vyšisované prameny ani vymytou kštici, a tak častěji sáhneš po barvě nebo usedneš do křesla kadeřnice. Barvení, a hlavně odbarvování vlasy vysušuje a jsou díky němu jemnější a méně odolné. A co s nimi teprve udělají spreje s extravagantními barvami na vlasy.
Naprav to: Pokud to skutečně nemůžeš vydržet, zkus otestovat méně škodlivý barvící šampon, ten lze použít častěji než barvu. Nebo si vyber kvalitnější barvu, která obsahuje různé látky, které o tvé vlasy pečují a vyživují je.
Styling na party

V létě určitě chodíš víc pařit, víc se potkáváš s přáteli, seznamuješ se s novými lidmi. A chceš se líbit. Proto na sebe naneseš spoustu šminek, vyžehlíš si vlasy a napatleš na ně spoustu stylingovým přípravků. Každé takové zatížení je na nich znát, takže letní užívání si je pro vlasy doslova zabijácké období.
Naprav to: Snaž se snížit míru toho, jak svým vlasům škodíš. Skutečně potřebují pěnu, lak i vosk? Nevystačíš si s jedním přípravkem? Zkus přirozený účes, který zvládneš bez spousty stylingových přípravků a každodenního žehlení.
Chodíš spát neumytá
Když se vrátíš z divokého večírku, nejspíš už se ti občas nechce absolvovat dlouhou očistu a skončíš v peřinách neodlíčená. A nejen to. Celá jsi od divokého tance zpocená, vlasy ti čpí kouřem. Víš, co to s nimi udělá? Pokožka ani vlasy nemohou dýchat a pod nánosy špíny pěkně trpí.
Naprav to: Příště překonej lenost a najdi si těch pár minut na rychlou sprchu, odlíčení a umytí a vysušení vlasů.
Diety
Když se vidíš v plavkách, možná tě ještě přepadne touha, se svou postavou něco rychle udělat, a nasadíš si drastickou dietu. Problém je v tom, že nesprávně zvolená dietní strava je chudá na potřebné vitamíny, minerály a jiné výživné látku. Díky tomu tvé tělo chřadne a je to na něm vidět. Tvá pleť je zašedlá a bez života, rychleji se mastí a trápí ji různé kožní problémy. I tvé vlasy dostávají zabrat. Chybí jim energie, objem, lesk a vitalita.

Naprav to: Dopřej vlasům jídlo, ze kterého zkrásní. Zkus ořechy, avokádo, kukuřici, neloupanou rýži, mrkev, játra, luštěniny, mléčné výrobky a ryby. A hlavně nezapomínej dodržovat pitný režim

zacuchané vlasy? ...ted už ne

8. září 2012 v 8:34 Vlasy
Ráda bys měla hřívu oslnivě lesklých, krásných a zdravých vlasů, ale stále se ti cuchají a ty pak rozčesáváním zamotanců vlasy trháš a lámeš? Konec drastickým řešením! Poradíme ti, jak proti zacuchávajícím se vlasům bojovat šetrněji.
Začni už u mytí
Správné mytí je základ. V drogerii sice nenajdeš přípravky přímo na zacuchané vlasy, vyzkoušej ale šampony a kondicionéry pro vlasy jemné nebo poškozené, které potřebují po tvém neurvalém zacházení pořádnou regeneraci.
Vlasy by sis měla mýt ideálně ráno, nebo brzy večer, aby vlasy samy proschly a nešla jsi spát s mokrou hlavou. Raději je nechávej volně proschnout, fénování jim dvakrát moc neprospívá. Pokud se často ráno budíš s chomáčem zacuchaných vlasů vzadu na hlavě, může za to mnohdy právě vlhkost ve vlasech. Ta může být způsobena nejen mytím, ale i potem. Na noc si tedy otevři okno a zkus vyměnit polštář za nějaký, na kterém se ti hlava tolik nezpotí, místo bavlněného povlečení zkus hedvábí nebo satén, nebo si pořiď speciální zdravotní polštář, který je vyrobený z nesavého materiálu.

Konec zacuchaným vlasům po ránu
Také si zkus vlasy na spaní zaplést do dvou copů na stranách hlavy, to by mohlo proti cuchání pomoct. Že spíš ráda na boku a bylo by to pro tebe nepohodlné? Tak si cop spleť na temeni hlavy a klidně ho ještě smotej do drdůlku. Cop ale zbytečně neutahuj, ať nejsou vlasy přiškrcené. A místo gumiček z gumy, které vlasy trhají, zkus látkové.
Hřebenem se širokými zuby vlasy rozčesej už před samotným mytím. Tedy ty části, které půjdou. Zacuchané chomáče raději nechej, umyté půjdou rozčesat snáz.
Vlasy myj vlažnou vodou, horká je příliš vysušuje a ničí jejich přirozenou strukturu, povrch vlasu pak zhrubne a vlasy jsou k zacuchávání náchylnější. Šamponu i kondicionéru nanášej jen malé množství, pokud nepění dost, raději si umyj hlavu dvakrát. Nenechávej přípravky na hlavě působit déle, než je doporučeno na obalu. Většinou totiž hodně vysušují, takže bys svým vlasům, a hlavně pokožce hlavy, jen ještě víc ublížila. Vlasy jemně promni, nešetrné zacházení se na nich hodně podepíše.
Přípravky z vlasů důkladně propláchni. Špatně vymytý šampon nebo kondicionér vlasy slepuje a neumožňuje jim přirozený pohyb. Pak z vlasů jemně vymačkej vodu a na chvíli je smotej do turbanu. Netři je froté ručníkem, tím je jen poničíš.
Péče o dlouhé vlasy
Speciální hřebeny
Po chvíli vlasy vybal z ručníku a nechej je volně proschnout. Pokud se ti někde ve vlasech udělal doslova dred, vezmi hřeben s širokými zuby a zkus ho jemně a pomalu, po pramíncích, rozčesat. Chce to trpělivost a jemné zacházení, aby sis vlasy nevyškubala.
Speciální kartáč pro zacuchané vlasy
Jinak mokré vlasy zbytečně česáním nenamáhej. Rozhodně mokré vlasy nikdy nekartáčuj, když už je potřebuješ učesat, zvol hřeben se širokými zuby. Speciální velký hřeben se silnými a pružnými zuby, který snadno zvládne i ty nejzacuchanější vlasy, aniž je poničí, má ve své nabídce například značka Avon. Nebo můžeš zkusit speciální kartáč Tangle Teezer, po kterém zapátrej na internetu, nebo se poptej v kadeřnických salonech. Jeho zuby jsou na zacuchané vlasy účinné, a přitom je šetrný.

na co dávat pozor při barvení vlasů

8. září 2012 v 8:33 Vlasy
Ať si barvíš vlasy sama barvou z drogerie, nebo se svěříš do péče kadeřnice, můžou tě trápit některé problémy, které barvení provází. Které to jsou a jak s nimi bojovat?
Vlasy si barví většina z nás. Spousta dívek i přes to, že s tím má dost problému. Jak se zbavit nepříjemností, které barvení provází, a vychutnat si svou novou oslnivou kštici naplno?
Barva ti nechytá
Dost častý a hloupý problém je, když ti barva nechytá. Naštve to, když dáš dvě stovky za barvu v drogerii, a ještě víc, když necháš u kadeřnice tisícovku i víc. Čím to je? Bohužel za to mohou tvoje vlasy a jejich kvalita. Vliv na to mohou mít i hormonální výkyvy tvého organismu, mnohem hůř barva chytá třeba v době menstruace (a také v těhotenství).
Pokud má vlasy hodně poškozené častým barvením a žehlením, zkus je nějakou dobu nebarvit (a hlavně neodbarvovat) a dopřej jim kvalitní regeneraci (balzám, kůra, zábaly). Když se dají během několika měsíců až půl roku trochu do kupy, barva by ti měla chytnout lépe.
Pokud se barvíš pouze barvou od jedné značky, vyzkoušej jinou, může na tebe zabrat lépe. Také se poraď s kadeřnicí při výběru odstínu. Možná na své tmavé vlasy používáš příliš světlý odstín, který pak není vidět.
Barva se vymývá dozrzava
Koupíš si krásnou hnědou barvu a po pár mytích máš vlasy zrzavé. Někomu se to líbí, ale co když tebe to zrovna pěkně štve? Nejspíš sis nevybrala vhodný odstín. Všechny barvy, které mají měděný nádech nebo slibují červené či zlatavé odlesky, se mohou vymýt dozrzava.
Zkus si příště vybrat tmavou barvu, která tyhle odlesky nemá. Možná to bude chtít chvilku experimentování, ale tu pravou určitě najdeš.

Pálí tě kůže
Pokud máš přecitlivělou pokožku, nejspíš je pro tebe barvení nepříjemná, nebo dokonce bolestivá záležitost. A nejen samotný akt barvení, ale i několik dní a týdnů po něm. Co s tím dělat, když se nechceš přestat barvit?
Nejhorší je v tomto ohledu odbarvování na blond, to dává kůži zabrat nejvíc. Vážně to nechceš zkusit jako brunetka? ;-)
Rychlá barva na vlasyPokud se barvení nechceš vzdát, vyber si barvy, které jsou šetrné nejen k tvým vlasům, ale i k pokožce. Můžeš zkusit třeba barvu na vlasy Excell 10' od L'Oréal Paris, kterou stačí mít na vlasech pouhých deset minut, a přitom je krásně sytá a lesklá. Tím se zkrátí doba, kdy svou pokožku trápíš barvením.

Jestli se necháváš barvit v kadeřnictví, zapátrej, jestli někde ve tvém okolí nepoužívají kosmetiku Schwarzkopf Professional. Ta má teď totiž novinku, řadu Igora Senea, první permanentní barvu na vlasy doporučovanou dermatology. Barva je přímo určena pro citlivou pleť a doplňuje ji šampon, kondicionér a sérum po barvení, které pomáhají i s následnou domácí péčí.
Barva pro citlivou pokožku hlavy
(
Vlasy se nelesknou
Barvením se vlasy vysušují, takže není divu, že ztrácí svůj lesk. Dnes už existuje řada barev, které obsahují různé látky, které slibují oslňující lesk vlasů. Reklamní slogany a realita je samozřejmě trochu jiná, ale je pravda, že rozdíl mezi kvalitní barvou a levnou barvou pochybné značky na tvých vlasech bude znát.
Pro větší lesk můžeš vyzkoušet i hydratační a ozdravující masky, a to jak ty koupené, tak domácí vyrobené z různých dobrůtek.
Vypadávají ti vlasy
Nepříjemné je, když ti vlasy po barvení začnou viditelně víc padat. To by kvalitní barva způsobovat neměla. Možná na to máš vliv ty. Nenechala sis barvu působit zbytečně dlouho? Nedřeš pokožku hlavy při mytí vlasů příliš silně? Vlasy po barvení mohou být oslabené a drsným zacházením si je vytrháváš.
Vliv může mít i stres, který opět na barvením zesláblé vlasy může mít větší vliv, než obvykle.
Taky se zamysli, jak často (a jak dlouho už) si vlasy barvíš. Nezasloužily by si na chvíli oddech? Nebo nějakou vzpruhu formou přírodních preparátů a doplňků stravy?
Jak bojuješ s problémy při barvení vlasů ty? Poděl se o své triky v komentářích.

aby vlasy rychleji rostly

8. září 2012 v 8:32 Vlasy
Sníš o dlouhých vlasech, nebo jsi zaexperimentovala se střihem a teď čekáš, ať ti ta příšernost odroste? Vlasy si s růstem dávají načas, ale známe pár zaručených triků, jak jejich růst urychlit.
Závidíš dlouhovláskám a říkáš si, že se svými řídkými vlasy, které nikdy nechtějí dorůst víc, než po ramena, stejně oslnivou hřívu nikdy mít nebudeš? Chce to trochu péče a i ty můžeš vlastnit záplavu dlouhých vlasů.

Je potřeba přiznat, že růst vlasů je nám dán geneticky. Můžeš jim všemocnými triky vypomoct, ale přírodu neošálíš. Taky nečekej zázraky ze dne na den. Vlas roste zhruba o jeden centimetr za měsíc, takže viditelnou změnu uvidíš až tak po třech měsících až půl roce.

Jestli máš pocit, že ti vlasy nerostou vůbec, je to jen tvůj dojem. Rostou, jen je nejspíš zatěžuješ a ničíš tolik, že se ti poškozené konečky zase hned ulamují, takže žádná změna není vidět. Nauč se tedy ze všeho nejdřív, jak se o své vlasy správně starat.
Lepší péče
Zajdi si ke kadeřnici, ať ti ostříhá poškozené konečky. Možná si říkáš, co je to za nesmysl, stříhat vlasy, když je chceš dlouhé. Jenže zesláblé a rozdvojené konce žádnou parádu neudělají a jsou příliš křehké na to, aby mohly dorůst do nějaké výraznější délky. Rozhodně se s nimi neboj rozloučit.
Snaž se omezit všechny procedury, kterými své vlasy zatěžuješ. Tím je samozřejmě hlavně barvení a odbarvování, dále melírování či trvalá, ale také fénování, kulmování a žehlení.
Pořiď si kvalitní kartáč. Zapomeň na plastové kartáče nebo takové, které mají zuby vsazené do gumového materiálu. Díky tomu ti vlasy elektrizují a poškozují se. Vsaď na dřevěné materiály nebo dražší, ale kvalitnější kartáč s kančími štětinami.
Změň svoje návyky při mytí vlasů. Pokud se ti příliš nemastí, myj je obden nebo dvakrát týdně. Klidně někdy místo klasického šamponu použij suchý šampon, který ti vlasy odmastí, ale nezatíží je, jako klasické mytí.
Jestli si libuješ v navoněných šamponech, zkus vybrat takový, který má co nejšetrnější složení a nezatěžuji zbytečně přidanými látkami pokožku hlavy. Poohlédni se po přírodních produktech.
Při mytí vlasy nedrhni silou, pokožku jemně promasíruj konečky prstů, ale pozor na nehty. Šampon nenechávej na hlavě působit zbytečně dlouho, hodně vysušuje. Po umytí z vlasů vodu jemně vymačkej a nechej je volně proschnout.
Vitamíny pro tvou krásu
Ovoce, zelenina, minerály a hodně tekutin. I to se pozitivně podepíše na tvých vlasech.
Nakrm se
Kvalitu vlasů ovlivníš i tím, co jíš. Zařaď do jídelníčku více ovoce, zeleniny a potravin s obsahem křemíku, zinku a selenu. Na kvalitě tvých vlasů se podepíšou třeba dýňová semínka, banány, luštěniny, zelí a játra. Také dodržuj pitný režim. Naopak se vyhni alkoholu a skoncuj s kouřením, to tvým vlasům hodně škodí.
Existují i různé doplňky stravy, které můžeš začít zobat. Můžeš brát důležité vitamíny a minerály, jako jsou zinek, křemík, hořčík a selen. Na kvalitů vlasů, ale také nehtů a pokožky, má vliv i pangamin nebo chlorella. Koupíš i dražší přípravky, určené přímo pro péči o vlasy. Vyzkoušet můžeš například tablety Inneov hustota a objem vlasů (od 650 Kč). Je vhodný především pro jemné a zplihlé vlasy bez objemu, obsahuje taurin, katechiny a zinek, které zevnitř brání poškození a změnám kvality vlasového váčku a podporují růst pevného a zdravého vlasu.
Na každého ale různé doplňky stravy zabírají individuálně. Zkus si pročíst diskuse a hodnocení na internetu, zkušenosti jiných dívek ti řeknou nejvíc.
Přípravky pro růst vlasů
Můžeš zopat i různé podpůrné tablety, například Inneov hustota a objem vlasů. (Foto: Oficiální zdroj)

Přípravky na vlasy
Existují i různé podpůrné vodičky a látky, které ti s vlasy pomohou. Umí zahojit poškozené vlasy, vyčistit důkladně pokožku hlavy a podpořit růst vlasů. Jen pozor, aby ti tyhle pomocníky nekradl plešatící brácha nebo taťka. :-)
V lékárně zakoupíš například produkt jménem Biohar (od 100 Kč), který pomáhá proti řídnutí a vypadávání vlasů. Je to vlasová voda, která se vtírá do pokožky. Šampony Alpecin (od 130 Kč) také pomáhají proti vypadávání vlasů, obsahují totiž kofein, který má na růst vlasů blahodárný vliv.
Přípravky pro růst vlasů
Sérum Dercos AMINACTIF Filler od Vichy si poradí s vypadáváním i křehkostí vlasů.
Vlasové vyživující tonikum Gestil (od 190 Kč) je určené k hloubkové hygieně vlasové pokožky, kam neproniká žádný šampon. Nadlehčuje zrohovatělou část, osvěžuje pokožku a působí jako prevence proti padání a řídnutí vlasů, proti lupům a maštění. Obsahuje také řadu prospěšných přírodních látek, jako extrakt z máty, borůvky, bodláku, šalvěje, alantoin, oktopyrox a komplex 5 minerálů (železo - zinek - měď - hořčík - selen).
Sérum proti vypadávání a lámavosti vlasů Dercos AMINACTIF Filler (od 720 Kč) má ve své nabídce kosmetika Vichy. Toto sérum bojuje nejen s vypadáváním vlasů, ale i s jejich lámavostí, oslabením a s tenkými roztřepenými konečky.

líčení na párty

8. září 2012 v 0:42 Líčení
Na párty bych volila podobné líčení jako do školy, ale s malými úpravavmi. Linky si můžeš dát o něco silnější a na horní víčko bych použila nějký třpytivý stín ( postačí ti třpytivá tužka na oči, kterou rozmažeš) anebo tekuté linky, které na konci oka protáhneš. Ana obličej může nanést lehce třpytivý krém, který se bude na světke krásně lesknout :) ...Tentokrát můžeš použít o něco výraznější lesk na rty :) No a pokud si šikovná, tak hotovo ! :)

líčení do školy

8. září 2012 v 0:40 Líčení
Vím, že tento článek se vám přez prázdniny moc hodit nebude, ale přesto ho sem napíšu... :)
Do školy by ses neměla malovat jak zmalovaná fuchtle, ale přirozeně a nenapatlat na sebe všechny šminky. Doporučovala bych řasenku; tenké linky- tenké protože když si je dáváš silné, tak oči bez nich vypadají neforemné; pokud ho používáš, tak make-up nebo pudr - VŠE S MÍROU aby si nevypadala jak vosková figurína a nakonec nějaký ten lak na rty s lehkým třpytem. Vše bych podtrhla nějakým decentním náhredelníkem nebo doplňkem.
Když si budeš nanášet tužku, dej si jí spíše méňě ( méňě znamená více ). Tužku si dávej spíše na horní víško a a pod dolní linku, protože to oči ,, otevře " a když si ji dáš naopak na linky oka, tak ti je zůží .Po nanesení řasenky použij (pokud budeš chtít a máš je k dispozici ) kleštičky na řasy, které rvoje řasy zvednou. Řasenky si nedávej tuny, protože řasy tu tíhu neunesou a začnou ti padart a když máš řasy zvednuté kleštičkami, tak se to nevyplatí používat, protože se ti časem pod tou váhou řasenky narovanjí. Než si začneš dávat kame-up, nanes nejdříve na obličej podkladový krém, který zabrání tomu, aby se vsákl do obličeje. Ale nejlepší je se make-upu vyvarovat, protože když ho budeš používat od mladého věku, ve 25 budeš mít pleť jako má tvoje babička ( nemyšleno doslova )...Místo toho ti poslouží korektor, který naneseš jen na určitá místa. Já osobně bych nikdy nevolila stíny, protže ty asi žádné dívce nesluší... :)
Tady jsem ti jen popsala co je podle mě nejlepší :)

co sluší ale neprovokuje?

8. září 2012 v 0:39 Líčení
Prudí tě učitelé, když do školy vyrazíš se silnými linkami nebo kouřovými stíny? Máte zákaz se výrazně malovat? Pořiď si líčení, které neprovokuje, ale přesto sluší.
Jestli chodíš na školu, kde vám do toho, jak se oblékáte a líčíte, vůbec nemluví, máš štěstí. Na spoustě škol to přísně hlídají, nebo si za výrazný make-up vykoleduješ poznámku nebo třeba horší známku ze zkoušení od nabručené učitelky. Chceš se i tak malovat? Najdi tu správnou míru.
Správná trojka

Řasenka, make-up, lesk na rty. To je v líčení nejdůležitější trio. Pokud jsi zvyklá se moc nelíčit, s tímhle si při denním líčení rozhodně vystačíš. Make-up zakryje nedostatky pleti, sjednotí ji a dodá jí svěží vzhled, i když jsi unavená a bledá. Řasenka dá šmrnc očím a naleskované rty přitáhnou pozornost. Víc nepotřebuješ.

barevné jarní líčení

8. září 2012 v 0:39 Líčení
Barevné líčení - 5
Venku je krásně a tvoje nálada tíky tomu stoupla o sto deset procent. Stejně zářivé, jako tvoje nálada, může být i tvé líčení. Neboj se barev!
Ráda experimentuješ, jsi středem pozornosti a chceš na sebe upoutat? Barevné líčení ti to zaručí. Na party je jako dělané!
Připrav si:
make up a korektor
krém
žluté stíny
výrazné růžové stíny
fialové stíny
řasenku
tužku na oči (černou)
Jak na to:
1. Použij krém a přes něj korektor a make-up tak, jak jsi zvyklá. Pokud máš stíny, které nedrží, a nebo chceš, aby ti držely déle, nanes na víčko trochu krému.
2. Skoro na polovinu víčka nanese žluté stíny. Pokud máš nevýrazné stíny, chvilku počkej, a potom nanes druhou vrstvu.
Barevné líčení - 1
3. Od čtvrtky očí začni nanášet růžové stíny, přibližně až do 3/4 očí, tím pádem překryješ částečně i žluté stíny, ale to je dobře, protože tím dostaneš v přechodu trochu oranžové barvy. Vybírej ale výraznější růžovou, příliš světlá by se žlutou nevypadala dobře.
Barevné líčení - 44. Od 3/4 oka začíni nanášet fialové stíny a trochu překryj i konec růžových stínů.
Barevné líčení - 2
4. Na oči nanes tužku i řasenku a stíny můžeš trochu rozmazat štětečkem, aby nebyly přechody tak dramatické. A pokud se líčíš na den, doporučuji dát méně řasenky, než jsem dala já.;-)
Barevné líčení - 3

líčení hnědých očí

8. září 2012 v 0:38 Líčení
 1. Jak na líčení hnědých očí?Krok
  1
  Barvu očních stínů vybírejte tak, aby ideálně doplnila Vaše hnědé oči. K hnědým očím budou krásně pasovat odstíny hnědé, růžové a zlaté, nemusíte se bát ani modré. Vybírejte odstíny spíše studenější, aby se doplnily s teplou hnědou Vašich očí. Pro přírodní a odlehčený vzhled vybírejte barvy světlejší než je odstín Vašich očí. Pokud chcete vytvořit smyslný a dramatický pohled, vyberte si naopak odstín tmavší.
 2. Krok
  2
  Dalším krokem je výběr tužky na oči. Oční linky vybírejte tak, aby co nejlépe korespondovaly s odstínem Vašich stínů. Tóny navy nebo švestkové budou krásně ladit s modrými nebo fialovými stíny. Tradiční černé oční linky přinesou dramatický efekt a nechají Vaše hnědé oči opravdu zazářit.
 3. Krok
  3
  Nezapomínejte ani na řasenku. Pro otevření a rozjasnění hnědých očí je ideální řasenka černá. Nemusíte se bát ani hnědé řasenky, která velmi dobře upozorní na teplé a bohaté odstíny Vašich očí. Použijte řasenku, která dodá Vašim řasám objem.
 4. Krok
  4
  Ostatním make-upem šetřete. Na tváře i rty vybírejte neutrální odstíny a nechte tak vyniknout krásně nalíčené oči.

líčení modrých očí

8. září 2012 v 0:37 Líčení
Jak na líčení modrých očí?
 1. Krok
  1
  Prvním krokem je výběr správné barvy očních stínů. Pro modré oči jsou ideální odstíny hnědé, růžové a fialové. Teplé odstíny těchto barev totiž budou krásně kontrastovat s chladným tónem Vašich modrých očí. Pro ten nejlepší vzhled použijte vždy odstín o stupeň tmavší, než je odstín Vašich očí. V líčení pro modré oči se určitě vyhněte modrým stínům, budou působit vulgárně a ne příliš atraktivně.
 2. Krok
  2
  Dalším krokem je výběr oční linky. Doporučujeme kajalové tužky na oči v hnědých odstínech. Přirozenou krásu modrých očí krásně doplní tmavě nebo středně hnědé tóny, které pomohou modré tóny zdůraznit.
 3. Krok
  3
  Dalším krokem je řasenka. Ideální pro modré oči bude řasenka opět v hnědých tónech. Bude působit přirozeně a nebude příliš odvádět pozornost od modré barvy Vašich očí. Přitom se ale postará o dokonalé rozjasnění a otevření Vašeho pohledu. Pokud jste ale zvyklé používat černou řasenku, nic tím nezkazíte. Poslouží stejně dobře, jenom bude líčení působit "tvrdším" dojmem.
 4. Krok
  4
  Zbytek obličeje naličte v takzvaném nude stylu. Na rty nepoužívejte žádnou výraznou rtěnku, bude stačit nenápadný lesk. Co nejpřirozenější makeup na zbytku obličeje totiž nechá vyniknout Vaše nádherně nalíčené modré oči.

líčení zelených a šedých očí

8. září 2012 v 0:37 Líčení

Zelené oči

Zelené oči si již po dlouhá staletí odnášejí přívlastek kočičí. Možná budete mile překvapeny, ale právě k těmto kukadlům se hodí jemná fialová barva. Ladí dokonce i se všemi odstíny hnědé, šedé nebo šedozelené.

Šedé oči

Kdo si myslí, že tyto oči jsou nudné nebo zapadlé, pak se mýlí. Právě v nich jsou obsaženy téměř všechny barvy očí. Skutečně. Nejlépe se přesvědčíte, když budete chtít, aby se vaše oči zaleskly do modra. Namalujte je do modrých nebo fialových odstínů. Bronzové a třpytivé odstíny jim dodají krásný lesk. Bezkonkurenčně nejlepší je pro šedé oči námořnická modř.

správné líčení

8. září 2012 v 0:36 Líčení
Jako make-up používám Rimmel London nejsvětlejší odstín. Vyzkoušela jsem spostu make-upů, ale můžu říct, že s tímto jsem byla a jsem nejvíce spokojená:)

Kosmetika Wendy Will Felton - 7


Pudr

I v pudru jsem věrná značce Rimmel London... Nemám k němu žádné výhrady, má i příjemný nádech nějaké vůně. Kupuju si nejsvětlejší odstín.

Kosmetika Wendy Will Felton - 10

Tvářenky
''Načervenalou'' tvářenku jednoznačně od Clinique a růžovou tvářenku používám od Avonu. Ta se dá dokonce využít i jako tužka na oči nebo jako rtěnka;)

Kosmetika Wendy Will Felton - 4

Řasenky


Mám zaběhlé řasenky od Avonu. A to ty, co vidíš na obrázku. Udělají super objem a prodlouží řasy:)

Kosmetika Wendy Will Felton - 2


Oční linky

Používám tekuté oční linky od Oriflame, modré a černé. Taky jsou super černé oční linky Oriflame jakoby ''fixa''. A v mojí kosmetické taštičce nechybí ani obyčejná černá tužka na oči, v tomto případě od Avonu. Mimo to doporučuju i tekuté oční linky od Gabriella Salvete, ty jsou taky fajn.

Kosmetika Wendy Will Felton - 9


Lesky na rty

Na svoje klasické růžové rtíky používám DUO tužku od Rimmel London (ten růžový odstín) + Angel Lips od Avonu.

Kosmetika Wendy Will Felton

Potom mám ráda obyčejné barvičky lesků na rty od kosmetiky Clinique. Jinak Clinique má fakt super odstín hnědého lesku na rty. Ten bohužel nemám na fotce. Ale pokud sleduješ Gossipky, tak Jenny Humphrey ho občas nosí;)

Kosmetika Wendy Will Felton - 3
Rtěnky

Moje favoritky jsou od značky M.A.C. Nejradši mám růžovou. Ale jejich hnědá taky rozhodně není k zakození. Doporučuju.

Kosmetika Wendy Will Felton - 6
Další v pořadí. Clinique, odstíny červené.

Kosmetika Wendy Will Felton - 5 Oční stíny

Vybrala jsem stíny, co nejvíc používám. Mezi ně patří Oriflame Veryme (černo-bílá), Clinique (světlounce růžová, modrá, tmavě hnědá) a S-he (fialová paletka).

Kosmetika Wendy Will Felton - 11

Balzám na rty

Nedávno jsem si koupila balzám Oriflame s vůní vanilky. Musím říct, že dřív jsem si kupovala balzámy jenom od Labella. Od teď už ale jinej balzám než tento nechci.

Kosmetika Wendy Will Felton - 8

vhodné přípravky

8. září 2012 v 0:34 Kosmetika
Naše dnešní otázka zní - jak a čím si čistíte pleť. Neradi slyšíme, že vodou a mýdlem, nebo jenom čisticím mlékem či pouze tonikem. Všechno špatně!
Voda z kohoutku pleť vysušuje a odstraňuje její přirozený kožní film. Pleť se tak stává velmi náchylnou vůči bakteriím a nečistotám z ovzduší.
Čištění pleti je tou nejdůležitější funkcí, která ke kosmetice patří a žádný sebelepší kosmetický přípravek nic nezmůže, pokud pleť správně nevyčistíme. Taková pleť má ucpané póry, je neprodyšná, nedýchá a když nemůže dýchat, ani sebedražší kosmetický přípravek nám není nic platný. Jediné, čeho tak můžeme dosáhnout je, že se aktivní látky z přípravku do pleti vůbec nedostanou, v tom horším pak, že se naopak s aktivními látkami v přípravku dostanou nečistoty ještě hlouběji do pokožky, kde se postupně hromadí a působí zde jako časovaná bomba.
Pleť bychom proto měli pravidelně čistit ráno i večer. I když i tady je na místě důležité upozornění. Proces čištění by měl probíhat vždy způsobem, který vyžaduje náš typ pleti. Jinými přípravky čistíme suchou a citlivou pleť, jiné jsou vhodné pro ošetření mastné pleti, jiné volíme pro aknózní a problematickou pleť. Vždy je třeba vyvážená kombinace těchto přípravků.

A jak by mělo správné čištění vypadat?

Ranní čištění
Ranní čistění provádíme tonikem nebo pleťovou vodu. Měli bychom vědět, že tonikum a pleťová voda není jedno a to samé. Pleťová voda na rozdíl od tonika obsahuje alkohol, který pleť vyčistí a především odmastí. Voda je tedy vhodná k ošetření smíšené a mastné pleti. Naopak by se neměla používat u suché a citlivé pleti, kdy by u pleti mohlo dojít k nepříjemnému pnutí a zarudnutí.
Večerní čištění
Večerní čištění má dvě fáze:
1.fáze - Začínáme pleťovým mlékem nebo odličovací emulzí. Ty odstraní nečistoty rozpustné v tucích - tedy dehtové látky, které neskutečným způsobem zatěžují naší pleť a jsou příčinou nejčastějších problémů. Tyto škodliviny jsou všude kolem nás a je to bohužel čím dál tím horší - smog, zplodiny z aut, nikotin.
2.fáze - K dočištění a vyjasnění pleti potom používáme tonikum nebo pleťovou vodu. Tonikum odstraní pot, který se jinak z pleti nedostane, současně osvěží a uklidní kůži, dodá pleti látky, které váží vlhkost a lehce dezinfikuje. Tonikum je ideální i pro tzv. malé čištění během dne.
Teprve na takto vyčištěnou pleť je možno nanést libovolný typ přípravku - denní nebo noční krém. A v čem se vlastně liší? Říká se - denní krém je pro zdraví a noční pro krásu a opravdu tomu tak je. Denní krém hraje důležitou ochranou roli, zabraňuje průniku nečistot z ovzduší do pokožky. Večer před spaním pak aplikujeme noční krém. Ten pečuje o krásu naší pleti a startuje blahodárný noční regenerační proces
užitečná je třeba kosmetika o ryoru...tu mohu sama doporučit a jsem s ní dost spokojená
BIO RYOR CARE
Dárkové balení
Podrobnější informace o zboží BIO RYOR CARE
KK62
Denní krém, Noční krém

Balení:
Obsah:
254,00 Kč s DPH /ks
Skladem
DOPORUČUJEME
Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť
Odličování, čištění a tonizace
Podrobnější informace o zboží Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť
10006
Tonikum je nezbytné použít pro ranní čištění a večerní dočištění pleti, její hydrataci a

Balení: Flakon
Obsah: 200 ml
74,00 Kč s DPH /ks
Skladem
DOPORUČUJEME
Denní krém
Mořské řasy
Podrobnější informace o zboží Denní krém
14001
Polomastný, lehký hydratační krém. Díky vysokému obsahu minerálních látek pleť výrazně

Balení: Kelímek
Obsah: 50 ml
102,00 Kč s DPH /ks
Skladem
NOVINKY
Ryamar - péče o velmi citlivou pleť
Dárkové balení
Podrobnější informace o zboží Ryamar - péče o velmi citlivou pleť
KK66
Denní krém s amarantovým olejem a hedvábím, Krém s amarantovým olejem, Tělové mléko s

Balení:
Obsah:
296,00 Kč s DPH /ks

líčení pro mladé holky

8. září 2012 v 0:33 Líčení
Ještě ti nebylo ani patnáct let, ale chceš se vhodně nalíčit? Jdeš například příbuznému na svatbu a musíš prostě vypadat nádherně? Poradíme ti, jak se namalovat a přitom nevypadat divně.
Určitě jsi už na takové typy dívek také narazila. Mladé holky, které jsou zmalované jako lehké děvy. Ale nemusí to být tak úplně jejich chyba. Prostě neví, co je přirozené a co už je moc. Pokud chceš vypadat krásně a přitom přirozeně, poradíme ti jak na to a jakým hříchům se máš rozhodně vyhnout.
Jak si namalovat oči?
Pokud nutně potřebuješ černé oční linky, tak si dej pozor už při výběru. Snaž se vybrat nějakou tužku, která se moc nerozmazává. Můžeš si koupit i nějakou voděodolnou, poznáš pak, že je pro tebe mnohem lepší. Totéž platí u řasenky. Těžko očekávat zázraky od řasenky, která stojí jen pár korun. Raději investuj do lepší, která ti to mnohokrát vrátí.
Chceš stíny? Tak zapomeň na tmavé a zářivé. Ve tvém věku je lepší používat co nejjemnější odstíny, které nebijí na poplach. Pokud jsi blondýnka, vyzkoušej hnědou řasenku, uvidíš, že to bude daleko přirozenější a lepší.
Líčení
Tipy a triky pro make-up
Ve tvém věku bys moc make-upu používat neměla, ale jsou příležitosti, pro které je to samozřejmostí. Dbej především na výběr odstínu. Vyzkoušej si ho na hřbetu ruky a snaž se co nejvíc přiblížit odstínu tvé pleti. Pudr si vyber ve stejném odstínu jako máš make-up. Při aplikaci začni podkladovou bází nebo pleťovým krémem. Na make-up použij houbičku na nanášení, která ti spoustu make-upu ušetří a ještě ti ho dokonale rozetře. Nakonec obličej jemně přepudruj. Případné nedokonalosti zakryj tyčinkou, která by měla přijít ještě před aplikací pudru.
Jak si správně nabarvit rty
Líbí se ti křiklavé odstíny červené? Tak na ty bys ještě pár let měla počkat. Pokud chceš rtěnku za každou cenu, sáhni po jemně růžové, broskvové nebo světle hnědé. Nádherně vypadají také lesky na rty, které seženeš ve všech možných odstínech. Bohatě ti postačí bezbarvý lesk, vhodný je i narůžovělý. Pokud sis zvolila jasnější oční stíny, rozhodně to s rtěnkou nepřeháněj. Vždy platí, že by mělo být jedno z toho výraznější. Když se tedy rozhodneš pro rtěnku, vynechej stíny, když pro stíny, natři si rty pouze jelením lojem.
Líčení
Nebuď jako Marfuša
Nelíbí se ti, že jsi pod make-upem jako v masce? Chceš-li si zvýraznit tváře, nezapomínej na dobré zvyky. Rozhodně to nepřeháněj, je lepší méně než více. V každém případě platí, že stačí tváře pouze jemně poklepat, případné okraje rozetři prsty. Nevíš kde? Zkus jakoby vcucnout tváře do úst a na povrch se ti zdůrazní lícní kosti. Tak přesně ten hrbolek je jako dělaný na tvářenku. Nemusíš vůbec používat růžový odstín, vhodný je také bronzer, který vypadá úžasně.

obuv na rok 2012

8. září 2012 v 0:32 Boty
Hitem letošního léta bude obnošený vzor ( boty), boty v klučičím stylu, zase retro boty,tenisky, žabky, gladiátorky ( boty v římském stylu ).Můžeš se řídit podle toho, co zrovna udávají trendy, ale je lepší dát přednost tomu, co se ti líbí a co je ti pohodlné. V žádném případě bych nevbolila boty, které by byli hytem léta, ale vůbec by k tobě nepasovali a nebyli ti ani trochu pohodlné. Takovým případem jsou baleríny... Je pravda, že je právě spousta holek nosí a jsou pěkné, jenže když si vybereš ty špatné, tak se ti mohou na nohách objevit puchýře a nepěkné odřeniny. Tohle se stalo právě mě. Koupila jsem si baleríny v Deichmanovi. KDyž jsem si je zkoušela byli pohodlné, nikde mě nedřeli. Ale když jsem si je obula a vyrazila do města, vrátila jsem se domů s odřenou nohou plnou puchýřů...Proto si pořádně boty v obchodě vyzkoušej, aby si pak neměla žádný porblém.
Žabky také zrovna nepatří mezi tu nejpohodlnější obuv. Hodí se spíše na malé procházky třeba kolem řeky, nebo na dovolenou po koupališti nebo kolem moře.
Tento rok také ,,poletí " boty na klínku, které vypadají pěkně, ale když si vybereš ty nesprávné, tak se v nich asi nebudeš cítit nejlíp. Také bych nevolila boty na velkem podpatku, protože když je venku velké teplo, a tobě zrovna docházejí síly, musíš se ještě trmácet na vysokých botech, které pro tvé záda nejsopu nejlepší volbou. Já osobně bych volila střední podpatek. Takový, že je asi 2-3cm velký, ale záleží, v čem se ti nejlépe chodí.