nehtová kůžička

7. září 2012 v 23:51 |  Nehty
Ráda si lakuješ nehty a zdobíš je extravagantním nail designem? Pak bys měla ale dbát na to, aby hezky vypadalo i jejich okolí.
Zatrhaná kůžička a ošklivé ranky kolem nehtového lůžka nejsou hezké na pohled a jsou hlavně zdravotním problémem. Když s nimi nic neděláš, svádí k tomu, aby sis zatvrdlou odchlípnutou kůžičku trhala nebo okusovala, což je nejen nechutný zlozvyk, ale hlavně si tím tento problém ještě víc zhoršuješ.
Ani když ji ustřihneš, neděláš dobře. Kůžička se odlupuje dál a roste snad ještě rychleji. Poradíme ti účinnější řešení a triky pro perfektní vzhled tvých rukou.
Na nehtovou kůžičku vyzraješ nejlépe prevencí a dostatečnou péčí. Jen když se o ni budeš starat, přestane tě trápit.
1. Dostatečná hydratace a zjemnění
Začni nehtové lůžko, zejména v postižených místech, pravidelně hydratovat a promazávat mastným krémem. Můžeš si koupit i speciální balzámy na nehtovou kůžičku, výživné bambucké máslo nebo olejíčky v praktické tyčince. Pokud na potřebnou péči nemyslíš ráno a večer, klidně si drobný balzám nebo pečující pero hoď do kabelky a ošetři kůžičku v průběhu dne vždy, když máš chvilku (samozřejmě si před tím pečlivě umyj ruce).
2. Intenzivní kúra
Potřebují-li tvé ruce rychlou vzpruhu, dopřej jim olejovou koupel. Do mističky nalij trochu olivového oleje, tolik, abys do něj mohla pohodlně položit postižené části prstů. Nechej alespoň pět minut máčet. Tohle opakuj jednou týdně a uvidíš, že se tvé ruce dají brzy do pořádku.
Manikúra
Jestli se potřebuješ zbavit svého zlozvyku a přestat si škodit okusováním kůžičky, můžeš zkusit jednoduchý trik. Namaž si nehtová lůžka nebo celé ruce nějakým aromatickým krémem nebo gelem. Vždy, když přiblížíš ruku k obličeji, ucítíš vůni a uvědomíš si, co se chystáš udělat. Jestli ti tenhle "oblbovák" nestačí, můžeš vsadit přímo na přípravky (krémy a tinktury), které mají v okusování kůžičky i nehtů zabránit svým nepříjemným zápachem. Poptej se po nich v lékárně.
Také se zkus zamyslet nad tím, proč si kůžičku okusuješ. Nemusí to být jen proto, že ti překáží a zatrhává se. Možná je to ze stresu či nervozity. Když skoncuješ s ní, hravě zmizí i tvůj zlozvyk.
4. Neriskuj
Zatrhaná kůžička a záděrky se špatně hojí, protože neustále ruce máčíme a namáháme, což jim moc neprospívá. Zkus tedy minimalizovat tyto škodící jevy. Ne tím, že nebudeš nic dělat. ;-) Jen se třeba při úklidu a mytí nádobí nauč nosit gumové rukavice, nebo si poté alespoň ruce dobře promasti krémem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 René René | Web | 8. září 2012 v 16:26 | Reagovat

Pěkný blog.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama