vyvaruj se zabijákům krásných vlasů

8. září 2012 v 8:35 |  Vlasy
Pokud chceš být v létě okouzlující, dej si pozor na největší škodiče, které dokážou z tvých vlasů vytvořit zacuchané vrabčí hnízdo bez lesku. Co jim nejvíce škodí?
Slunce
Sluníčko vlasům dává zabrat stejně jako pokožce. Tu určitě chráníš opalovacím krémem, na vlasy ale možná zapomínáš. A to pod slunečními paprsky pěkně trpí. Díky nadměrnému slunění jsou vybledlé, hrubší a lámavější.
Naprav to: Když víš, že budeš venku dlouho na sluníčku, chraň vlasy kloboukem nebo jinou pokrývkou hlavy. Můžeš také používat různé ochranné spreje a balzámy.
Vítr
Léto není jen obdobím horkých slunečných dnů, ale i bouřlivých a větrných dnů. A právě vítr si dokáže s tvými vlasy nepěkně pohrát. Nejen že ti zničí pracně vytvořený účes, ale ničí i vlasy samotné. Díky němu jsou polámané, hrubé a roztřepené.
Naprav to: Když je venku větrno, ochráníš vlasy, když je stáhneš do gumičky nebo skryješ, třeba pod kapuci. Neměly by ale být svázané příliš pevně, aby se neponičila jejich struktura.
Moře a voda
Cachtáním ve vodě vlasům neprospíváš, a to zejména, pokud jim dopřeješ koupel ve slané vodě. Ještě horší je, když pak mokré vlasy svážeš do drdolu nebo copu a nenecháš je v klidu proschnout.
Naprav to: Když se chystáš hupsnout do vody, svaž si vlasy do vysokého culíku nebo drdolu, aby se namočily. Až vylezeš z vody, rozpusť je, vymačkej z nich vodu (pokud se přeci jen namočily) a pečlivě - ale jemně - je vytři ručníkem. Pokud v nich ulpí sůl, písek nebo řasy, večer je umyj. V létě je ideální regenerační šampon pro časté mytí.
Častější barvení
Častější vystavování slunečním paprskům se dokáže pěkně podepsat na tvé barvě vlasů, ať už je přirozená, nebo se barvíš. Možná nechceš mít vyšisované prameny ani vymytou kštici, a tak častěji sáhneš po barvě nebo usedneš do křesla kadeřnice. Barvení, a hlavně odbarvování vlasy vysušuje a jsou díky němu jemnější a méně odolné. A co s nimi teprve udělají spreje s extravagantními barvami na vlasy.
Naprav to: Pokud to skutečně nemůžeš vydržet, zkus otestovat méně škodlivý barvící šampon, ten lze použít častěji než barvu. Nebo si vyber kvalitnější barvu, která obsahuje různé látky, které o tvé vlasy pečují a vyživují je.
Styling na party

V létě určitě chodíš víc pařit, víc se potkáváš s přáteli, seznamuješ se s novými lidmi. A chceš se líbit. Proto na sebe naneseš spoustu šminek, vyžehlíš si vlasy a napatleš na ně spoustu stylingovým přípravků. Každé takové zatížení je na nich znát, takže letní užívání si je pro vlasy doslova zabijácké období.
Naprav to: Snaž se snížit míru toho, jak svým vlasům škodíš. Skutečně potřebují pěnu, lak i vosk? Nevystačíš si s jedním přípravkem? Zkus přirozený účes, který zvládneš bez spousty stylingových přípravků a každodenního žehlení.
Chodíš spát neumytá
Když se vrátíš z divokého večírku, nejspíš už se ti občas nechce absolvovat dlouhou očistu a skončíš v peřinách neodlíčená. A nejen to. Celá jsi od divokého tance zpocená, vlasy ti čpí kouřem. Víš, co to s nimi udělá? Pokožka ani vlasy nemohou dýchat a pod nánosy špíny pěkně trpí.
Naprav to: Příště překonej lenost a najdi si těch pár minut na rychlou sprchu, odlíčení a umytí a vysušení vlasů.
Diety
Když se vidíš v plavkách, možná tě ještě přepadne touha, se svou postavou něco rychle udělat, a nasadíš si drastickou dietu. Problém je v tom, že nesprávně zvolená dietní strava je chudá na potřebné vitamíny, minerály a jiné výživné látku. Díky tomu tvé tělo chřadne a je to na něm vidět. Tvá pleť je zašedlá a bez života, rychleji se mastí a trápí ji různé kožní problémy. I tvé vlasy dostávají zabrat. Chybí jim energie, objem, lesk a vitalita.

Naprav to: Dopřej vlasům jídlo, ze kterého zkrásní. Zkus ořechy, avokádo, kukuřici, neloupanou rýži, mrkev, játra, luštěniny, mléčné výrobky a ryby. A hlavně nezapomínej dodržovat pitný režim
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama